Czego szukamy w internetach?

Vessna Vessna

Pytanie jest skierowane do tych z was, którzy chociaż czasem poza tradycyjnymi książkami czytają internetowe opowieści - na blogach, na forach, na stronach do tego przeznaczonych.

Czy jest coś, co szczególnie w takiej formie lubicie? A może jest coś, co bardzo wam przeszkadza?

Mnie osobiście zawsze denerwował fakt, że jeśli opowiadanie jest ciekawe i czyta mi się je jak dobrą książkę, zwykle długo trzeba czekać na jego kolejny rozdział. Z drugiej strony, z tych przyjemnych rzeczy - często okazuje się, że w internetowej otchłani tworzy ktoś, kto z powodzeniem mógłby sprzedawać same bestsellery, a jednocześnie jest zwykłą osobą, z którą, dzięki trwającemu procesowi twórczemu, możemy mieć ciągły kontakt i przy odrobinie chęci pogadać w zasadzie o wszystkim.


Zgłoś nadużycie
20.04.2015 00:38
Lexi5 Lexi5

Ja od pewnego czasu jestem zafascynowana powieścią fantasy w odcinkach, dostępną na blogu http://skrzydla-nielota.blogspot.com/. Istotnie rozdziały nie pojawiają się zbyt często, co trochę mi przeszkadza :( Ale rozumiem, że blogerka ma też inne zajęcia. Jej świat nie ogranicza się z pewnością tylko do powieści. Myślę, że należy to wziąć pod uwagę.


Zgłoś nadużycie
06.06.2015 13:56
Cytadela Cytadela

Jeśli o mnie chodzi, to nie denerwuje mnie, że ludzie robią coś takiego, ALE : trafiasz na coś tego typu, patrzysz - rozdział 11, a wszystko zapowiada się fajnie, bo krótki opis jest na górze. Niestety albo, zaczniesz szukać 1 rozdziału gdzieś daaaleko na dole, żeby wiedzieć o co aktualnie chodzi, albo pogodzisz się z tym, że jesteś zbyt leniwy by odszukać początek i zacząć go czytać. TO jest denerwujące, więc staram się tego unikać.


Zgłoś nadużycie
06.08.2015 13:12
Vessna Vessna

Też nie lubię niekończących się list postów (wchodzisz, spotykasz rozdział pięćdziesiąty, jedziesz w dół - i dojeżdżasz do pierwszego... serio, autor tego nie widzi?) i braku jakichkolwiek drogowskazów. Jeśli ktoś nie oznakował dostatecznie swojej twórczości, to chyba nie do końca zależy mu na czytelniku (albo nie umie ogarnąć układu strony, ale na to też jest rada - wystarczy spytać duże G, albo ogarnięgo kolegę).
Wiele opowiadań omijam właśnie z tych powodów - a starczyłby zwykły spis treści (który przy okazji nie jest jedną z podstron bloga, ugh).


Zgłoś nadużycie
08.08.2015 21:10
martynasz martynasz

Odświeżę trochę temat - opowiadań internetowych nigdy nie lubiłam czytać, ale sama jedno pisałam. Założyłam wtedy bloga bardziej dla siebie, pisanie miało być formą wyrzucenia z siebie emocji, a dzięki temu poznałam fantastycznych przyjaciół, którzy podzielają moją pasję - konie. Za takie sytuacje kocham internety. :)

Dużo bardziej lubiłam czytać fora pbf, na których przesiadywałam - wciągało bardziej niż niejedna książka, tym bardziej, że znałam ludzi piszących daną historię. :) O pbfach napisałam nawet ostatnio tekst: http://www.partyzantka.com.pl/fora-pbf-idealne-miejsce-dla-milosnikow-pisania/


Zgłoś nadużycie
04.09.2015 18:34
Vessna Vessna

Mnie z kolei zupełnie na odwrót - pbfy nigdy nie ciągnęły, ale opowiadania - ojesuuuu :). To było oczywiście dawno temu, gdzieś koło gimbazy, teraz nie mam już ani specjalnie zapału do czytania internetów (może stałam się trochę bardziej wybredna), ani czasu na takie rozrywki. Nie zmienia to jednak faktu, że sentyment został - i dalej staram się pisać jedno z takich opowiadań, sama nie do końca wiedząc po co. Hm.


Zgłoś nadużycie
05.09.2015 22:50
AntonineQ AntonineQ

Bardzo lubię czytanie tego co tworzą zwyczajni ludzie - bez doświadczenia, bez specjalnego przygotowania. Naprawdę, można znaleźć czasem perełki wśród opowiadań, takie których nie wahałabym się kupić w księgarni, gdyby tylko tam były :)

Co do długiego czekania - masz absolutną rację, to bywa denerwujące, nawet bardzo. Ale jako autorka jednego z tego typu blogów muszę powiedzieć, że strasznie trudno jest regularnie wstawiać rozdziały. Czytelnik oczekuje codziennie jakiejś dawki historii, ja natomiast nie jestem w stanie dzień w dzień spędzać po 2 godziny przed komputerem :)

Jeżeli jest ktoś zainteresowany czytaniem opowiadań w internecie, serdecznie zapraszam do mnie - callmeanthony.blogspot.com


Zgłoś nadużycie
18.11.2015 16:37
Vessna Vessna

Jest ciężko, jest. Ale poza całą tą otoczką, to także dzięki pisaniu trochę nauczyłam się systematyczności w robieniu tego, co sobie postanowię - a to przecież zawsze jakaś forma rozwoju :).


Zgłoś nadużycie
18.11.2015 23:08
kidrauhl94x kidrauhl94x

http://agiiz.blogspot.com/
Zapraszam serdecznie i mam nadzieję że wpisy się spodobają :)


Zgłoś nadużycie
15.01.2016 16:50
RockyDrago RockyDrago

Przeglądając blogi o zawartości literackiej szukam czegoś, co już od pierwszej sekundy przyciągnie mnie stylem, formą. Gatunek odgrywa marginalną rolę, jeśli tylko autor potrafi tak spleść ze sobą słowa, że ujmują od pierwszego akapitu. Jest tego trochę w internecie, czasami można naprawdę trafić na kogoś, kto pisze lepiej, niż niejeden poczytny autor. Trzeba się jednak mocno naszukać.


Zgłoś nadużycie
03.03.2016 22:33

Dołącz do dyskusji