Książki kulinarne

Ania Ania

Zaczynam wątek poświęcony najciekawszym książkom kulinarnym. Jakie możecie zdecydowanie polecić a których lepiej unikać? Na co zwracacie uwagę przy zakupie nowych książek? Najlepsze i najgorsze przepisy kulinarne które zrobiliście własnie z książki...
Czekam na Wasze opinie


Zgłoś nadużycie
16.06.2015 21:35
RebeccaSharp RebeccaSharp

Ja lubię książki Rachel Khoo i Jamiego Oliviera. Nie uważam, że wszystkie przepisy są łatwe i wręcz sądzę, że są one trudne, ale kupuję książki kucharskie, żeby się czymś zainspirować. Mieszaniem jakiś smaków czy produktów. Bardzo ciekawą pozycją w mojej bibliotece jest książka: Ulubione warzywa pana Wilkinsona napisana przez Matta Wilkinsona. Stawia on w swoim menu głównie na warzywa i część z tych przepisów jest bardzo wartościowa z punktu widzenia dietetyka.
Piszę blog na temat zdrowego odżywiania: http://blueberrybyrebecca.blogspot.com a takiego typu książki ułatwiają mi wyszukanie nowych i wartościowych tematów.


Zgłoś nadużycie
18.06.2015 13:44
Ania Ania

@RebeccaSharp - książkę "Ulubione warzywa pana Wilkinsona" też mam, bardzo ciekawa i pięknie wydana. Moją ulubioną jest "What Katie Ate", kupiłam ją jeszcze zanim wyszła polska wersja książki i jest najpiękniejszą jaką mam. Ja lubię czasem zrobć sobie coś dobrego do picia, usiąść wieczorem na kanapie i oglądać książki kulinarne, bo dla mnie ich oglądanie już jest inspirujące :)


Zgłoś nadużycie
18.06.2015 13:53
RebeccaSharp RebeccaSharp

Dokładnie mam tak samo. Nie znam tej książki "What Katie ate"- czy mogłabyś ją polecić. Niestety, książki kucharskie z prawdziwego zdarzenia nie są tanie - a czasami przepisy są wzięte z kosmosu - czyli nie udają się.


Zgłoś nadużycie
29.06.2015 22:16
Ania Ania

RebeccaSharp - chyba jednak siądę do przygotowania wpisu na bloga z TOP10 moich książek kulinarnych :) Jak opublikuję to podrzucę.


Zgłoś nadużycie
30.06.2015 10:04

Dołącz do dyskusji